Hlavní stránka Zpět
Hlavní strana
Články ZDARMA
ZDARMA vzorová nájemní smlouva
Názory pronajímatelů, kteří kurz využívají
Jak kurz získat
Kdo kurz připravil
Pouze pro klienty
 

Článek č.88 Vytopení souseda za 25 000 Kč: Zaplatí škodu nájemce či pronajímatel?

Následující situace je přímo typickou ukázkou pronajímatelské praxe (a potřeby vědět, jak reagovat):

"Nájemce používal svoji pračku takovým způsobem, že odpad ponechal vždy "volně hozený" do vany. Nikdy se nestalo, že by odpadní hadice z vany vypadla, ale minulý týden začal prát, šel si lehnout a hadice v průběhu praní z vany vypadla a vytékající voda způsobila vytopení spodního bytu (starší plovoucí podlaha je na několika místech od vody zvednuta, sádrokartonový strop v koupelně je zkroucený a některá elektroinstalace je nefunkční). Dle vyjádření majitele spodního bytu je škoda cca 25.000,- Kč.

Tuto škodu, kterou způsobil podle mě zcela jednoznačně svou nedbalostí můj nájemník, požaduje majitel vytopeného bytu po mně, jakožto majiteli bytu. Odkázal jsem ho, aby škodu uplatňoval po mém nájemci, ale nájemce tvrdí, že nemá peníze na úhradu škody a hlavně to, že za způsobenou škodu nemůže, protože jsem já jakožto majitel nepřipravil v bytě přípojku na odpadní hadici, kterou by používal a nedával odpadní hadici "ledabyle" pohozenou jen tak ve vaně.

Nájemník tvrdí, že vina je na mé straně a s poškozeným se "domluvil", že škodu budou vymáhat po mně. Nájemník má v nájemní smlouvě povinnost uzavřít pojistnou smlouvu, ale ze zkušenosti v pojišťovnictví vím, že pojišťovna by takovou škodu nehradila, protože se jedná o nedbalost a tu pojišťovna nehradí. Jsem já jako majitel nemovitosti a pronajimatel odpovědný za škody, které způsobí můj nájemník?"

Ve vašem případě hledáme odpověď na otázku, kdo bude platit škodu způsobenou vytopením souseda. A abychom na ni mohli odpovědět, musíme najít viníka. Tj. osobu, která nese za způsobenou škodu odpovědnost.

Základním předpokladem odpovědnosti za škodu...

...

Chcete-li ZDARMA získat celý text článku, stačí vyplnit vaši emailovou adresu a obratem vám jej zašleme. Vaše adresa je v bezpečí, nikomu ji nepředáme a zašleme vám jen to, co jste si vyžádali.

Pošlete mi prosím celý článek ZDARMA na adresu...
 Váš email:
 

   
 

Chcete ZDARMA získat minisérii "7 nebezpečných chyb,
které majitele bytů při jejich pronajímání zbytečně
připravují o peníze... a jak se jich vyvarovat"?

Zadejte svůj e-mail a každý den po dobu jednoho týdne získáte důležitý tip pro výhodnou koupi bytu a jeho pronajímání.

 
www.JakPronajimatByty.cz © Copyright 2017, Realitní centrum s.r.o. , Kontakt: info@jakpronajimatbyty.cz