Hlavní stránka Zpět
Hlavní strana
Články ZDARMA
ZDARMA vzorová nájemní smlouva
Názory pronajímatelů, kteří kurz využívají
Jak kurz získat
Kdo kurz připravil
Pouze pro klienty
 

Článek č.84 Jak se od 1. 1. 2016 při pronajímání vašeho bytu vyhnout pokutě za nepředložení průkazu energetické náročnosti (až vás udá neplatící nájemce)

Od 1. 1. 2016 přikazuje zákon každému pronajímateli bytu, aby v jeho inzerci zveřejnil energetickou náročnost bytu. A aby nájemci před podpisem nájemní smlouvy předal kopii průkazu energetické náročnosti budovy.

Celá administrativa průkazů je sice otravná (a pokud bude většina objektů označena nejhorší klasifikační třídou, pak i zbytečná), ale pronajímateli nezbývá, než se jí podřídit.

Státní energetická inspekce nebude sice obcházet každý dům a kontrolovat, zda dům má či nemá průkaz zpracovaný. Bude ale možná kontrolovat inzerci. A s vysokou pravděpodobností bude reagovat na konkrétní udání.

Od závistivého souseda. Od aktivisty, který se chce dostat do novin a založí si na vyhledávání domů bez energetických průkazů svou "kariéru". Nebo od bývalého nájemce, který nám dluží nájemné, my je po něm nyní vymáháme a on hledá způsob, jak se nám revanšovat...

Tento článek proto ukazuje, co v této věci jako pronajímatel skutečně musíte, co nemusíte... a za jakých okolností se můžete celé povinnosti a postihu vyhnout.

...

Chcete-li ZDARMA získat celý text článku, stačí vyplnit vaši emailovou adresu a obratem vám jej zašleme. Vaše adresa je v bezpečí, nikomu ji nepředáme a zašleme vám jen to, co jste si vyžádali.

Pošlete mi prosím celý článek ZDARMA na adresu...
 Váš email:
 

   
 

Chcete ZDARMA získat minisérii "7 nebezpečných chyb,
které majitele bytů při jejich pronajímání zbytečně
připravují o peníze... a jak se jich vyvarovat"?

Zadejte svůj e-mail a každý den po dobu jednoho týdne získáte důležitý tip pro výhodnou koupi bytu a jeho pronajímání.

 
www.JakPronajimatByty.cz © Copyright 2017, Realitní centrum s.r.o. , Kontakt: info@jakpronajimatbyty.cz