Hlavní stránka Zpět
Hlavní strana
Články ZDARMA
ZDARMA vzorová nájemní smlouva
Názory pronajímatelů, kteří kurz využívají
Jak kurz získat
Kdo kurz připravil
Pouze pro klienty
 

Článek č.41 Daňový tip: 48 000 Kč do nákladů 12ti krátkými cestami

Zde je krátký tip, jak snížit zdanitelný příjem o 48.000 Kč ročně...

Každý pronajímatel má povinnost platit ze svých příjmů z pronájmu daň z příjmů. Stejně tak má ale právo uplatnit proti těmto příjmům výdaje "prokazatelně vynaložené na jejich dosažení, zajištění a udržení".

Podrobnosti jsou uvedeny v zákoně o daních z příjmů 586/1992 Sb. a ten předpis zmiňuje mimo jiné jako daňově uznatelný výdaj také výdaj na dopravu motorovým vozidlem.

Pokud jste tedy jako pronajímatel použil vaše soukromé auto k cestám souvisejícím s "dosažením, zajištěním a udržením" příjmů z vašeho bytu, můžete o tyto výdaje snížit daňový základ. Takovou cestou může být např. nákup bytových doplňků v nákupním centru a jejich odvoz do bytu, cesty do bytu za účelem jeho předvedení zájemcům o bydlení, kontrolní návštěvy bytu během pronájmu, cesty do banky za účelem uložení inkasovaného nájmu, cesty na finanční úřad za účelem zjištění informací, apod.

Samotné cesty mohou být sice velmi krátké – třeba jen jeden nebo dva kilometry – a protože dříve platilo, že se náklady uplatňují jen podle počtu ujetých kilometrů, mnoho pronajímatelů se uplatňováním cestovních výdajů neobtěžovalo.

Cestovní výdaje ale byly rozšířeny o výdajový paušál, a ten přináší pronajímatelům zajímavou možnost daňové optimalizace...

...

Chcete-li ZDARMA získat celý text článku, stačí vyplnit vaši emailovou adresu a obratem vám jej zašleme. Vaše adresa je v bezpečí, nikomu ji nepředáme a zašleme vám jen to, co jste si vyžádali.

Pošlete mi prosím celý článek ZDARMA na adresu...
 Váš email:
 

   
 

Chcete ZDARMA získat minisérii "7 nebezpečných chyb,
které majitele bytů při jejich pronajímání zbytečně
připravují o peníze... a jak se jich vyvarovat"?

Zadejte svůj e-mail a každý den po dobu jednoho týdne získáte důležitý tip pro výhodnou koupi bytu a jeho pronajímání.

 
www.JakPronajimatByty.cz © Copyright 2017, Realitní centrum s.r.o. , Kontakt: info@jakpronajimatbyty.cz